Wczasy za granicą organizować są przez niejedno biuro podróży. Tym bardziej że oferta all inclusive jest jedną z najczęściej spotykanych. Wakacje za granicą można zaplanować także samodzielnie, dzięki czemu za całość zapłaci się jeszcze mniejszą kwotę.

Bułgaria i Słoneczny Brzeg w dawnych czasach była kierunkiem, który chętnie odwiedzało się samochodem – w szczególności niezwykle pojemnymi „maluszkami”. Dzisiaj tych samochodów tak dużo nie ma, ale na wakacyjny wypoczynek można zabrać inne pojazdy. Czas na to, aby sprawdzić gdzie można pojechać na wakacje 2024 i wczasy? Gdzie można znaleźć najlepsze oferty.

Wczasy za granicą – kierunek Turcja – all inclusive z biurem podróży

Do tego kraju można znaleźć wiele last minute, jakie oferują biura podróży. Jeżeli ktoś ma wątpliwość czy tamtejsza plaża, hotel, będą dla nich odpowiednie, to już nie musi się niczego obawiać. Wycieczka do Turcji na tydzień lub na dłuższy okres czasu pozwoli odpocząć. To doskonały pomysł na wakacje all inclusive, ponieważ na Riwierze Tureckiej można znaleźć bez trudu hotele, gdzie zawsze można liczyć na takie udogodnienia. Alanya to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym regionie. To właśnie tutaj można znaleźć słynną plażę Kleopatry z niesamowitym piaskiem. Side to kolejny kurort, który można tutaj odwiedzić. Tym bardziej że jest to region, który może pochwalić się starożytną zabudową. W szczególności, jeżeli mowa jest o świątyni Apollina i Ateny. Do tego bizantyjska bazylika. Zabytków w Turcji nie brakuje. Bez wątpienia można spędzić tu udane, rodzinne wczasy, jakie można wykupić nawet w opcji first minute.

Egipt – wakacyjny kierunek podróży dla rodzin z dziećmi

Tanie wczasy za granicą można zaplanować w Egipcie. To kolejny kierunek, gdzie do dyspozycji są wczasy all inclusive, czyli możliwość korzystania ze wszystkich dobroci restauracji oraz baru. Bez wątpienia można tu plażować do woli. Planując wakacje w Egipcie, wiele osób udaje się bezpośrednio do Hurghady lub Marsa Alam. Chodzi bowiem o to, że można znaleźć tam piaszczyste plaże, jakie mają na dodatek łagodne zejście do wody. Jest to specjalnie polecana opcja dla rodzin z dziećmi. Rodzice mogą siedzieć na leżakach patrząc bacznie na swoje maluchy świetnie bawiące się na brzegu. Tanie wakacje w Egipcie to m.in. dobry kierunek dla tych wszystkich osób, jakie po raz pierwszy wybierają wyjazd za granicę.

Wakacje za granicą – jakie atrakcje czekają w Egipcie?

Biura podróży oferują tanie wyjazdy do Egiptu, jakie połączone są ze zwiedzaniem tutejszych zabytków. Wśród miejsc, jakie można zaliczyć do tych, które należy zobaczyć, należy wymienić piramidy w Gizie, gdzie czeka także Sfinks. Kolejne punktu to Dolina Królów i Luksor. Dolina Nilu z Asuanem, Góra Mojżesza, Klasztor Św. Katarzyny – w trakcie wakacyjnych podróży po Egipcie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

Tunezja – dobry kierunek na wakacje 2024 – tanie wczasy na każdą kieszeń

Wakacje last minute, gdzie zawsze można liczyć na doskonałe warunki, można także zaplanować w kraju, który słynie z korzystnego klimatu i złocistych plaż. Tutaj także powinny przyjechać te osoby, które kochają Gwiezdne Wojny. To właśnie na terenie Tunezji znajduje się najsłynniejsze, „gwiezdne” miasteczko. Na uwagę zasługuje także Sidi Bou Said. Jest to miasteczko, które swoim wyglądem przypominać może…Grecję. Chodzi bowiem o te urokliwe białe domki, niebieskie dachy i okiennice, jakie Grecja oferuje wszystkim turystom. Okazuje się, że takie niezwykłe miejsca można spotkać również w Tunezji. Tutaj wczasy za granicą warto planować na ogół pomiędzy czerwcem i wrześniem, kiedy można liczyć na upalną pogodę. Można tu również przyjechać w maju lub w październiku, kiedy ten upał jest nieco mniejszy i łatwiejszy do zniesienia. W Sousse czeka na turystów ciepłe morze. Port El Kantaoui to miejscowość, która postrzegana jest w kategorii luksusowych, gdzie można znaleźć obłędnie drogie hotele i eleganckie butiki. Wyspa Djerba to jedno z najpopularniejszych tunezyjskich miejsc, gdzie można liczyć na różne zabytki i piękne plaże.

Gdzie można jeszcze spędzić wakacje za granicą? Na pewno wiele osób chciałoby pokusić się na Malediwy, Wyspy Kanaryjskie, Zanzibar. Nie można jednak zapominać, że nieco bliżej znajduje się Hiszpania, Grecja, a także Albania, Czarnogóra, gdzie również można liczyć na doskonałe warunki do wypoczynku. Może w kolejnych latach uda się odwiedzić Cypr, Dominikanę, Meksyk, Kostarykę, Seszele i inne egzotyczne kierunki, gdzie z rodziną będzie można zaplanować udany wypoczynek.