Tanie wczasy za granicą dają możliwość korzystania ze słonecznej pogody przez cały okres wypoczynku. Do tego hotel, który jest w stanie zapewnić gościom liczne udogodnienia.

Na wakacje za granicą udaje się coraz większa liczba osób. Okazuje się bowiem, że można liczyć na tanie wczasy za granicą, gdzie do dyspozycji będzie all inclusive, czyli jedzenie i picie o każdej porze dnia, a niekiedy nawet w nocy. Wiele ofert czeka na wszystkich na tzw. last minute, dzięki czemu za wyjazd będzie można zapłacić jeszcze mniej. Gdzie szukać tanich wakacji?

Tanie wczasy za granicą w Turcji – dobry wybór na udane egzotyczne wakacje

To chyba jeden z najbardziej znanych kierunków, który jest wybierany jako tanie wakacje za granicą. Nie ma co porównywać cen, ponieważ wszystko uzależnione jest od pory roku, ale ceny są naprawdę niskie. W szczególności, jeżeli ktoś planuje wyjechać na wakacje z biurem podróży. Turcja znajduje się bardzo często wśród ofert różnych biur. To właśnie dzięki temu będzie można zaplanować niedrogie wakacje w hotelach z różnymi udogodnieniami. Warto sprawdzić na bieżąco takie oferty biur podróży, ponieważ przez cały rok można udać się do tego kraju. Chcąc wybrać dobry kurort w tym kraju, warto patrzeć na to, co do zaoferowania ma Riwiera Turecka. Tam też czekają nie tylko hotele, ale również plaże, dzięki czemu będzie można pozwolić sobie na kąpiele w ciepłych wodach oceanicznych. Tutaj urlop okaże się dla wszystkich ogromnym sukcesem.

Czarnogóra – tanie wakacje za granicą poza UE

Wyjazd zagraniczny można zaplanować właśnie w tym kraju. To dosłownie tanie podróżowanie i wakacje w niskiej cenie. Tym bardziej że jest to opcja dla osób, które chcą zaplanować wakacje na własną rękę. Jest to kraj leżący poza Unią Europejską, jednak w niczym to nie przeszkadza. Do Czarnogóry można swobodnie wjechać i wyjechać mając w ręku odpowiednie dokumenty. Jest to kraj różnorodny, z malowniczym krajobrazem gdzie z jednej strony rozciągają się góry, a z drugiej oceaniczne wody, gdzie w trakcie lata można do woli cieszyć się upalnymi temperaturami. Tutaj naprawdę można zorganizować najtańszy wyjazd bez konieczności udziału biura podróży. Nie trzeba jechać na egzotyczne wakacje do Tajlandii lub Portugalii, jakie uchodzą za bardzo drogie kraje. Czarnogóra zapewni wszystkim niezapomniane wakacje.

Tanie wczasy za granicą – wakacyjny, tani wyjazd do Czarnogóry

Jest to kraj, gdzie na dodatek można zorganizować tanie wycieczki. Wśród najważniejszych atrakcji należy wymienić Park Narodowy Lovćen, Kanion Rzeki Tara, Park Narodowy Durmitor, Park Narodowy Jeziora Szkoderskiego, Boka (zatoka) Kotorska, Park Narodowy Biogradska Gora, Góry Przeklęte – Park Narodowy Gór Przeklętych (Prokletije). Wiele atrakcji tego kraju związanych jest z naturą, więc dla osób lubiących bliski kontakt z nią będzie to najlepszą opcją. To również ogromna zaleta, ponieważ jest to dzikie i fantastycznie piękne miejsce.

Albania – ciekawy wyjazd zagraniczny

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, gdzie jechać na tanie wakacje, to jak najbardziej powinien spojrzeć na kolejny kraj, który także znajduje się poza UE. Nie jest to przesadą, że można zaplanować tu naprawdę tanie wczasy za granicą z całą rodziną. Istnieje możliwość przyjechania tu z Polski autem. Podróż będzie trwała ok. dwóch dni. Można tu dolecieć samolotem. Główne lotnisko znajduje się w Tiranie, ale ma ich z czasem powstać więcej. Albania to kraj rozciągnięty. Dzięki temu wiele miejscowości będzie można znaleźć nad morzem, m.in. Durres, Vlore, Saranda, Ksamil. Cieszy to, że plaże są tu tak różnorodne. Począwszy od tych piaszczystych, po te kamieniste. Jak więc widać, każda z osób, będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Można tu zaplanować wakacje all inclusive, ponieważ hotele są tu bardzo tanie. Ciekawostką jest to, że z Sarandy odpływają promy, które pomagają przedostać się na grecką wyspę – Korfu. Jak więc widać, za jednymi wakacjami, można odwiedzić dwa kraje.

Gdzie jeszcze można zaplanować tanie wczasy za granicą? Takim krajem jest na pewno Chorwacja. Kraj, który leży zaledwie kilkanaście godzin drogi od Polski, chętnie jest odwiedzany. Może nie jest tak mocno doceniana, ale sąsiadująca Słowenia to także tani i bardzo sympatyczny kraj na wakacje. Bułgaria, która chętnie odwiedzana była kilkanaście lat temu, wciąż należy do czołówki tanich miejsc na wakacje. Egipt to także dobry kierunek. Może nie są to Wyspy Kanaryjskie, gdzie można znaleźć piaszczyste plaże, ale wiele osób w ogóle się tym nie przejmuje. Bez trudu będzie więc można wybrać tanie miejsca, gdzie z całą rodziną będzie można pojechać na wakacje latem, a niekiedy nawet zimą.