Wczasy nad jeziorem są świetną okazją do tego, by położyć się przy brzegu jeziora i móc spędzać przyjemnie swój wolny czas.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że wczasy nad jeziorem z noclegiem i wypoczynkiem na Kaszubach są jedną z opcji, dzięki której można zrealizować nocleg nad jeziorem. Wystarczy wyłącznie rozłożyć swój namiot w miejscu do tego przeznaczonym i można spełniać swoje marzenie bez wynajmu domku letniskowego, czy pokojów.

Wczasy nad jeziorem z noclegiem i wypoczynkiem na Kaszubach

Zarówno na terenie Mazur, jak i Kaszub nie brakuje miejsc noclegowych, w których przyjemnie można spędzić swój wolny czas. Jest to teren nie tylko turystyczny i wypoczynkowy, ale także przede wszystkim wodny. Praktycznie w niemalże każdej miejscowości znajduje się albo ośrodek wypoczynkowy, albo apartament w konkretnym hotelu.

Ich właściciele zdają sobie sprawę z tego, że jest to:

 • dla nich całoroczny zarobek,
 • malowniczy teren do spędzenia wakacji,
 • teren mazurskiego parku krajobrazowego robi wrażenie.

Wczasy na pojezierzu mogą być pełne różnych atrakcji jak np. spływ kajakowy. Dodatkowo nie brakuje możliwości skorzystania z agroturystyki lub czarteru jachtu.

Nocleg nad jeziorem — Kaszuby i Mazury

Oba tereny są przygotowane na to, by mogły być odwiedzane przez rodziny z dziećmi. Z tego też względu do dyspozycji gości są:

 • domki nad jeziorem dla całej rodziny,
 • place zabaw dla najmłodszych,
 • pensjonaty z wszelkimi udogodnieniami.

Miejsce noclegowe można wynająć na konkretną liczbę dni. Obu stronom zależy na tym, by relaks był możliwy o każdej porze roku.

Kaszubski szlak rowerowy to bliskie sąsiedztwo lasów oraz Borów Tucholskich. Jest to idealna kraina, w której można naprawdę wypocząć.

Z kolei Mazury to komfortowy teren ze względu choćby na bliskość Mikołajek. Można tak odwiedzić ciekawe miejsce, ale przede wszystkim odbywać rejsy statkiem. To doskonała okazja do tego, by móc wykorzystać swój sprzęt wodny.

Kraina wielkich jezior mazurskich — czy warto się tam wybrać?

Wszystko zależne jest od tego, czy lubi się odpoczynek w samym sercu jezior i na łonie natury. Nie ma żadnych przeszkód odnośnie do tego, by ustanowić bazę noclegową w tej części Polski. To okazja do odbywania pieszych wycieczek po okolicy oraz korzystania z dobroci jezior.

Wczasy nad jeziorem są interesujące dla osób, które:

 • lubią spokojny wypoczynek,
 • chcą popływać w wodzie,
 • uwielbiają opalać się na plaży,
 • mają chęć skorzystania z kajaków i rowerków wodnych.

Wakacje nad jeziorem z dziećmi są dobrą decyzją w momencie, gdy wybierze się wypoczynek nad czystym jeziorem. Dodatkowo tanie noclegi są także położone nad jeziorem w konkretnych lokalizacjach. Nie trzeba więc tracić dużo czasu na to, by udało się tam dotrzeć.

Wczasy nad jeziorem – domek letniskowy, apartament, czy agroturystyka?

Interesującym rozwiązaniem jest także wybranie miejsca noclegowego – może to być domek letniskowy, apartament lub agroturystyka. Takich na mapie naszego kraju również nie brakuje, a dodatkowo są one zlokalizowane z dala od miejskiego zgiełku. Nie brakuje opcji wynajmu noclegów z widokiem na wodę.

Linia brzegowa powinna być łagodna, aby łatwo można było skorzystać z kąpieli. Nad wodą można także uskuteczniać gry w piłkę w pięknym otoczeniu natury. Kilka miejsc noclegowych posiada bezpośredni dostęp do jeziora, co niezwykle cieszy turystów, którzy całe wakacje chcą spędzić nad samym jeziorem z piaszczystą plażą.

Na Kaszubach nie ma problemu z:

 • uprawianiem sportów wodnych pod okiem doświadczonych osób,
 • wypoczynkiem nad jeziorem przez większość roku,
 • wypożyczeniem sprzętu wodnego.

W dowolnym momencie można wybrać się nad jezioro, gdy mieszka się zarówno na Kaszubach, jak i na Mazurach.

Wakacje nad jeziorem – turystyczna miejscowość z jeziorami w Polsce

Idealne miejsce to takie, w którym znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz można usytuować się w takiej lokalizacji, by móc odpocząć od zgiełku. Można pojechać nad Jezioro Solińskie, Jezioro Sławskie, czy wybrać największe jezioro, jakie znajduje się w naszym kraju z komfortowymi noclegami.

Wczasy nad jeziorem cieszą się uznaniem turystów. Zdają oni sobie sprawę z tego, jak wiele korzystają z bliskości wody. Z tego też względu pod uwagę można wziąć też wynajem domu nad jeziorem, który będzie miejscem noclegowym wyłącznie jednej rodziny lub grupy dobrych znajomych. Będzie to idealne miejsce na wypoczynek.