Wczasy nad morzem z psem to dobry pomysł? Oczywiście, bo wszędzie dobrze ale z psem zawsze najlepiej. Dowiedz się jak zaplanować udane wakacje nad morzem ze swoim pupilem.

Każdy opiekun psa z ogromną przyjemnością spędzi wakacje nad morzem ze swoim czworonogiem. Jednakże wczasy nad morzem z psem wymagają starannych i przemyślanych przygotowań. Jak zaplanować taki urlop? O czym nie można zapomnieć, aby zapewnić zwierzakowi udany i bezpieczny wypoczynek na plaży?

 

Wczasy nad morzem z psem – jak planować komfortowy wypoczynek dla swojego czworonoga?

Przed wyjazdem z psem nad morze musimy rozważyć kilka kluczowych aspektów, związanych zarówno z ogólnymi wymogami podróży z psem, jak i że specyfiką wypoczynku nad morzem. Istotny jest wybór przyjaznego psom miejsca, hotelu i plaży. Ważne jest także dopełnienie wszystkich formalności, takich jak aktualna książeczka zdrowia, zawierająca wymagane szczepienia lub wyrobienie psiego paszportu. Konieczne jest także uważne przygotowanie psiego bagażu.

Jeśli nasz czworonożny przyjaciel nie czuje się pewnie w wodzie i nie jest dobrym pływakiem, lub jeśli obawiamy się o jego bezpieczeństwo pośród wysokich fal, to warto zaplanować wakacje nad bardzo płytkim morzem. Ale nawet w zacisznej zatoczce może przydać się kamizelka do pływania dla psów, która zapewni bezpieczeństwo zwierzakowi, a właścicielowi spokój ducha.

Kompletowanie psiego bagażu – co warto zabrać?

Co musi znaleźć się w dobrze przygotowanym bagażu naszego psiaka? Na wczasy nad morzem z psem należy zabrać nie tylko niezbędne psie akcesoria, jak obroża, szelki i smycze, ale także apteczkę, ulubione zabawki i wiele innych przedmiotów zapewniających naszemu zwierzakowi komfort i bezpieczeństwo.

Na czas podróży zaopatrzmy psa w wygodne szelki i, jeśli podróżujemy środkami transportu zbiorowego, w kaganiec fizjologiczny. Pies najlepiej będzie się czuł w szelkach i obroży, których korzysta codziennie. Obowiązkowym dodatkiem do obroży jest identyfikator lub adresowa, które pozwolą na szybkie odnalezienie naszego podopiecznego, jeśli np. wystraszy się i nie zdoła do nas samodzielnie wrócić.

Kolejnym niezbędnym elementem psiego bagażu są miski, jedną na karmę, druga na wodę. Warto również zabrać ze sobą bidon dla psa, bardzo praktyczny podczas podróży i spacerów.

Równie ważna jest zawartość miski, czyli ulubiona karma psa, którą je ona na co dzień. Urlop nie może być powodem do zmiany karmy, gdyż może to skutkować problemami żołądkowymi pupila i zepsuje cały wypoczynek.

Nie należy zapominać także o smaczkach, ulubionych zabawkach, jak freesbi, czy piłeczkach. Psi ekwipunek powinien zawierać także ulubiony kocyk, który można zabrać na plażę.

Po wodnych igraszkach czasami konieczna.staje się kąpiel, dlatego na wakacje z psem nad morzem należy zabrać odpowiedni szampon dla zwierząt. Innym niezbędnym kosmetykiem jest krem do opalania dla psów, gdyż one także mogą obawiać się poparzeń odsłoniętej skóry i schorzeń, będących efektem zbyt dużej ekspozycji na promienie słoneczne.

Wakacje z psem nad morzem – jak znaleźć nocleg nad morzem i plażę przyjazne dla zwierząt

Dostępność hoteli i plaż dla psów rośnie z każdym kolejnym sezonem. Jednak nadal jest wiele miejsc, do których wstęp że zwierzakiem jest zabroniony. Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy wybrany przez nas hotel pensjonat lub nadmorski domek jest przyjazny dla psów oraz czy w pobliżu znajduje się plaża, na której psy są mile widziane. W tym celu warto posłużyć się wyszukiwarkami noclegów i miejsc przyjaznych dla psów, które obejmują zarówno hotelowe apartamenty, jak i bardziej przystępne cenowo pokoje w dog friendly. Jeśli hotel przyjmuje zwierzęta, należy upewnić się czy nie wiąże się to z dodatkowymi, wysokimi opłatami. Hotele, przyjmujące psy, posiadają często regulaminy bardzo ograniczające wolność czworonogów i np. zakazujące im wstępu do restauracji lub zobowiązujące do ciągłego noszenia kagańca. Wynajmując domki na wyłączność warto wybrać te wyposażone w łazienkę.

Decydując się na nocleg koniecznie należy zwrócić uwagę czy hotel lub pensjonat dysponuje wybiegiem dla psów. Komfortowe domki i inne przyjazne zwierzakom miejsca noclegowe nad morzem często posiadają plac zabaw dla psów. Jeśli nie to warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy park dla psów lub inny teren zielony, na którym czworonogi mogą załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Wybierając cel podróży należy mieć na uwadze panujący w danym regionie klimat. Nie każdy pies dobrze znosi upały i wysoką wilgotność, może się okazać, że zastane warunki będą zbyt dużym wyzwaniem dla naszego pupila.

Wiele plaż nie akceptuje obecności psów.

Udane wczasy i wakacje z psem nad morzem bałtyckim – terminy i miejscowości, do których warto się wybrać ze swoim pupilem

Wyjazd nad morze z psem to całoroczna przyjemność. Jednak wybierając się na wakacje do cieszących się duża popularnością kurortów, warto rozważyć i zarezerwować inny, niż letni termin podróży. Wiosna i jesień będą lepszym wyborem, gdyż zwierzak będzie mógł cieszyć się większą swobodą, a bardziej komfortowe temperatury będą dogodniejsze dla psich aktywności.

Pobierowo, Kołobrzeg, Świnoujście, Międzyzdroje to miejsca oferujące wygodne, o wysokim standardzie kwatery dla osób wypoczywających z psami. Dogodne domki i pensjonaty znajdziemy także w Łebie i Krynicy Morskiej.

W Świnoujściu na rodziny z dziećmi, opiekujące się psami, czekają komfortowe apartamenty, zlokalizowane pomiędzy promenadą a Parkiem Zdrojowym. W tym kurorcie znajduje się także psia plaża.

W Pobierowie na opiekunów psów czeka nocleg w nowoczesnych apartamentach. Nieopodal znajdują się także plaże przyjazne psom, jest ich aż siedem, ale są dostępne po sezonie turystycznym.