Gdzie na wczasy za granicę? – to pytanie zadają sobie tysiące Polaków. Każdy z nas chciałby przeżyć niezapomniane chwile, nie wydając przy tym wszystkich oszczędności. Zapewne zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe, by odpowiednio wcześnie wiedzieć, gdzie na wczasy za granicę można wyjechać bez ponoszenia wielkich kosztów. Tak, jak najbardziej. Sprawdź, jakie wskazówki taniego wypoczynku dla Ciebie przygotowaliśmy.

Bardzo ważne jest to, by odpowiedzieć sobie, jaki cel chcemy osiągnąć, wyjeżdżając na zagraniczne wakacje. Czy będą to niezapomniane pejzaże i wspaniałe zdjęcia, z których po powrocie wykonamy fotoksiążkę? A może zobaczenie miejsc na co dzień niedostępnych dla turystów? Marzy Ci się zajrzenie na pustynię, czy zobaczenie z bliska wielbłąda? Niezależnie od powodów, do wypoczynku warto przygotować się ze sporym wyprzedzeniem.

Kiedy zacząć planować wakacje 2024 – tanie oferty, egzotyczne kierunki – znajdź idealne miejsce na wakacyjny urlop

Choć dopiero co zakończyliśmy wakacje 2023, to często wyszukiwanym zapytaniem jest ,,gdzie na wczasy za granicę 2024?”. Tęsknimy do ciepłych dni, powolnego zwiedzania i beztroskiego wylegiwania się na plaży w promieniach słońca. Każdy moment jest dobry, by zacząć planować przyszłoroczny wyjazd. Zwłaszcza wtedy, gdy urlop planujemy w czasie, kiedy większość pracowników ma wolne. Mamy na myśli:

  • długi majowy weekend,
  • sierpniowy czas bez pracy,
  • inne dłuższe weekendy.

Często atrakcyjne oferty wyjazdów w tych szczególnie popularnych okresach pojawiają się z dużym wyprzedzeniem. Jeśli więc masz pewność, że to Twój czas, wybieraj kierunek i rezerwuj wakacje swojego życia. Skąd wiemy, że takie będą? To oczywiste. Dzięki dopięciu wszystkiego na ostatni guzik nie może być inaczej.

Gdzie na wakacje za granicę? Tanie wczasy w Egipcie, złote piaski w Bułgarii, antyczna Grecja, orientalna Turcja czy wakacje w Albanii?

Każdy z nas chciałby spędzić czas urlopu w sposób, który naładuje mu baterie na kolejne dni zawodowych zobowiązań. Z tego też powodu tak ważne jest zadanie sobie pytania, gdzie na wczasy za granicę chciałbym pojechać? Czy mają być to tanie wczasy? Zainteresowaniem odbiorców cieszą się greckie wyspy, jak Korfu, czy Rodos. Coraz bardziej popularna staje się także orientalna Turcja, ale także takie kierunki, jak Albania, Bułgaria, czy Egipt.

Dokąd pojechać na wakacje last minute z biura podróży?

O ile krajowe wojaże często lubimy i chcemy odkrywać na własną rękę, o tyle w przypadku zagranicznych kierunków jako społeczeństwo jesteśmy znacznie ostrożniejsi. Warto zastanowić się nad tym dokąd jechać na wakacje i jaki kierunek na urlop można wybrać w pierwszej kolejności. Nie można zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia z odpowiednią ochroną. W jego zakres powinny wejść:

– koszty leczenia, które pozwolą na zasięgnięcie porady i wizyt lekarza w miejscu wakacji,

– Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, gdybyśmy w czasie wakacji złamali sobie nogę, czy zwichnęli bark,

– OC w życiu prywatnym, które będzie chroniło nas w stosunku do osób i przedmiotów trzecich. Zadziała np. w momencie, gdy nieumyślnie wjedziemy w kogoś, jadąc rowerem wzdłuż malowniczego greckiego nabrzeża.

Rozsądniejszą opcją, zwłaszcza jeśli wybieramy egzotyczne wakacje lub decydujemy się na nie po raz pierwszy, jest wybranie się tam z biurem podróży. Warto zdecydować się na ten krok, ponieważ:

– na miejscu znajduje się rezydent, który rozwieje wszystkie wątpliwości turystów,

– mamy odpowiednie zakwaterowanie,

– możemy skorzystać ze zniżek na wycieczki fakultatywne po okolicy,

– często w cenie pobytu jest oferowany także transfer z i na lotnisko.

Idealne miejsce na wakacje to zarówno Chorwacja, jak Wyspy Kanaryjskie i inne ciepłe kraje.

Wakacje all inclusive – gwarancja udanych wojaży dla rodzin z dziećmi

Na co dzień mamy wiele zobowiązań. Praca zawodowa, ogarnianie domu, opieka nad krewnymi. Na wakacjach szukamy wytchnienia od codziennych trudów i, nie ukrywajmy, chcemy zaznać trochę luksusu. Nie ma w tym nic złego. Odpowiedzią na tę potrzebę odbiorców są wczasy all inclusive i np. wakacje w Egipcie.

Dzięki all inclusive:

– klient ma zapewnione pełne wyżywienie,

– często w cenie znajduje się także dostęp do basenu, czy innych animacji prowadzonych na terenie hotelu,

– zdarza się, że w cenie są różne atrakcje, za które pozostali goście muszą dodatkowo płacić.

Dzięki wypełnionemu dniu warto jechać na wakacje na Korfu, czy Rodos. Na pewno będą niezapomniane i to nie tylko na pamiątkowych zdjęciach, które z rozrzewnieniem będziemy oglądać po powrocie z Grecji. Spędzić wakacje można w najbardziej zadowalający dla siebie sposób, także poprzez aktywny wypoczynek.

Gdzie na wczasy za granicę?

Nie ukrywajmy, że wiele osób chciałoby zaznać nieco zagranicznej egzotyki, ale finanse są ograniczone. Na szczęście są specjalne strony, na których bilety można kupić w świetnej cenie w ostatniej chwili. Jeśli więc nie jesteś uwiązany sztywno terminem urlopu, warto zaczekać na ostatni moment i czekać, aż cena będzie wyjątkowo niska. To doskonały moment, by wybrać się do Riwiery Tureckiej, na Kretę lub wykąpać się w ciepłym morzu. Bywają sytuacje, kiedy w przypadku niesprzedania biletów, dzieci mają np. tańszy przelot na wakacje w Turcji.

Gdzie na wczasy za granicę? Wszędzie tam, gdzie masz ochotę. Niech nie ogranicza Cię bariera językowa, czy kulturowa. Wypocznij, stwórz wspomnienia i… planuj kolejne wyjazdy za granicę, gdyż kierunkiem, który warto wybrać może być słoneczna Turcja, kurort w Egipcie, Grecja i jej wyspy na morzu Śródziemnym, last minute w Tunezji, piaszczyste plaże Bułgarii oraz każda inna destynacja, która Cię zainteresuje na tyle, by pojechać na niezapomniane wakacje. Powodzenia!