Ruch i zdrowa dieta to czynniki zapewniające dobre samopoczucie i długowieczność. Nic więc dziwnego, że wielu seniorów świadomie wybiera wczasy odchudzające z dietą, która ma pomóc zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Niższa waga to lepsze samopoczucie i większa sprawność fizyczna, która dodaje chęci do działania i realizacji nawet najbardziej szalonych planów.

Jak wybrać odpowiedni ośrodek wypoczynkowy dla seniorów?

Każdy, kto planuje wakacje, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiedni wybór sanatorium. Atrakcyjne miejsce, wyspecjalizowana kadra i wspaniałe towarzystwo to klucz do udanego wyjazdu. W przypadku braku własnego doświadczenia warto skorzystać z doświadczenia znajomych lub biura turystycznego Amitur, które specjalizuje się w organizacji aktywnych wyjazdów dla seniorów. Decydując się na wyjazd zorganizowany, warto zwrócić uwagę na to, jak ma wyglądać pobyt i jaki jest harmonogram dnia. Gimnastyka, fitness i nordic walking to aktywności, które zazwyczaj pojawiają się w planie dnia, jednak oprócz samej diety i aktywności fizycznej, musi być również czas na wypoczynek. Wybierając turnus leczniczy, należy sprawdzić, możliwe formy regeneracji. Dostęp do jacuzzi, basenu, sauny, a także obecność profesjonalnego fizjoterapeuty to niewątpliwe atuty, które zwiększą komfort pobytu.

Dlaczego warto skorzystać z turnusów odchudzających?

Turnus dietetyczny to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i na zwiedzenie ciekawych miejsc. Połączenie przyjemnego z pożytecznym to idealne rozwiązanie problemów zdrowotnych. Podczas pobytu oprócz wyżywienia i zakwaterowania w wygodnym apartamencie każda z osób może skonsultować się z lekarzem, a ponadto może ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Wczasy podzielone są na 7 i 14 dniowe turnusy, w trakcie których organizowane są wspaniałe atrakcje, takie jak zwiedzanie okolicy podczas wycieczek rowerowych. Każdy z kuracjuszy może również skorzystać z zabiegów leczniczych, które doskonale wpływają na stan zdrowia.

Jak wygląda dieta podczas pobytu w ośrodku wczasowym?

Aktywny wypoczynek w otoczeniu lasów to marzenie wielu osób. Cisza i spokój otoczenia sprzyja procesom odchudzania, które podczas turnusu, są celem kuracjuszy. Dieta warzywno-owocowa jest postem, który doskonale wpływa na organizm, oczyszczając z toksyn i nadmiaru wody. Podczas turnusów zapewniane są posiłki, które są zgodne z założeniami Ewy Dąbrowskiej, a kaloryczność posiłków nie przekracza 1200 kcal. Oczywiście w naszym ośrodku znajduje się stołówka, w której serwowane są wszystkie posiłki. Odpowiednio dobrana dieta redukuje nadmiar wody w organizmie i dostarcza mu energii do działania. Zdrowa dieta połączona z ruchem z pewnością przyniesie wiele korzyści.

Gdzie wybrać się na wczasy odchudzające dla seniorów?

Wybór ośrodka wczasów zdrowotnych to trudna kwestia. Dla wielu osób ważna będzie odległość od miejsca zamieszkania, dla innych priorytetem będzie odwiedzenie ulubionych miejsc. Dieta Ewy Dąbrowskiej to doskonała metoda odchudzająca, która praktykowana jest w dwóch ośrodkach wczasowych, które ulokowane są na dwóch końcach Polski i oferują unikalny klimat.

Ustroń Morski — dla wielbicieli polskiego morza

Wellnes Medical SPA to miejsce dla osób chcących odpocząć i skorzystać z piękna okolicy. Ten komfortowy obiekt położony jest 40 m od plaży, co jest niewątpliwą gratką dla fanów Bałtyku. Wczasy w Ustroniu Morskim to świetny sposób na relaks i aktywność fizyczną. Oprócz doskonałej lokalizacji oferujemy Państwu również zabiegi odnowy biologicznej, a także pokoje o wysokim standardzie, które pozwolą na komfortowy wypoczynek w naszym ośrodku.

Uzdrowisko Iwonicz-Zdrój

Alternatywą dla wczasów nad morzem będzie turnus dietetyczny w Iwoniczu-Zdroju, gdzie bardzo często organizowane są wycieczki rowerowe lub spacery po malowniczej okolicy. Każda aktywność fizyczna dostosowana jest do danej osoby, w taki sposób, aby ruch przynosił korzyść dla organizmu i satysfakcję z nowych osiągnięć. Na terenie obiektu dostępne są konsultacje u dietetyka, który dostosuje dietę do stanu zdrowia danej osoby. Villa Barbara położona jest w malowniczej miejscowości w Jaworu, koło Iwonicza Zdroju.

Każdy, kto chce połączyć aktywny wypoczynek z dietą, powinien rozważyć skorzystanie z turnusu w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce! Niezależnie od prywatnych preferencji dotyczących lokalizacji, serdecznie zapraszamy na wczasy dietetyczne, które odmienią Państwa życie.