Czy tanie wczasy w Bułgarii mogą być ekskluzywne? Nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy, żeby odwiedzić słynne Złote Piaski lub inne piękne plaże. Sprawdź, jak zaplanować urlop w Bułgarii w 2024 roku.

Dobrze zorganizowane i tanie wczasy w Bułgarii mogą stać się źródłem wielu wspaniałych wspomnień. Znajdują się tam liczne hotele, które warto odwiedzić, kraj jest dobrze skomunikowany i bezpieczny, a bułgarskie społeczeństwo przychylnie nastawione do turystów, szczególnie z Polski.

Kiedy warto pojechać na wakacje w Bułgarii?

Najlepszy czas na wakacje w Bułgarii to bez wątpienia lipiec i sierpień. W tym czasie są tam najwyższe temperatury, sięgają średnio nawet 29 stopni Celsjusza. Słońce świeci przez ponad 12 godzin, co sprzyja wypoczynkowi nad morzem. Ciepło jest wówczas i w dzień,  iw nocy. Wysoka temperatura dotyczy powietrza oraz wody.

Miłośnicy morskich kąpieli powinni zdecydować się na tanie wczasy w Bułgarii – tamtejsze plaże słyną z tego, że zapewniają świetne warunki do pływania. Opady deszczu są sporadyczne. W okresie wakacyjnym to zaledwie 4-5 dni w miesiącu. Mimo to wilgotność powietrza potrafi przekraczać 70%, co sprawia, że każdy może poczuć się tam komfortowo.

Tanie wczasy w Bułgarii – co można zwiedzić?

Lista atrakcji w Bułgarii jest bardzo długa. Słoneczny Brzeg i Złote Piaski to bardzo popularne kurorty nadmorskie, ale w Bułgarii warto czasem opuścić hotel i zwiedzić lokalne atrakcje. Tanie wakacje nie muszą oznaczać czasu spędzonego wyłącznie na hotelowym leżaku nad brzegiem Morza Czarnego.

Warto odwiedzić Nessebar. To miasto, które określane jest jako Perła Morza Czarnego. Znajduje się tam blisko 40 cerkwi, które świetnie się prezentują i zachwycają swoją architekturą. Oferty biur podróży często zawierają zwiedzanie tych popularnych atrakcji. Dobrym kierunkiem dla turystów jest także Sozopol ze swoimi wąskimi uliczkami i urokliwym starym miastem.

Jak znaleźć dobry hotel?

Poszukując hotelu w Bułgarii, warto wybrać taki, który oferuje kompleksowe wyżywienie. Tamtejsza kuchnia jest wyśmienita i ma wielu zwolenników. Obecnie tanie wczasy w Bułgarii mogą zawierać podstawowe wyżywienie w hotelu, a decydując się na ofertę last minute można zyskać jeszcze więcej w atrakcyjnej cenie.

Dla bardziej wymagających w Bułgarii można znaleźć hotel z aquaparkiem i all inclusive. Warto rezerwować dobre oferty jako last minute – wówczas da się polecieć na wakacje naprawdę niedrogo.

Wakacje all inclusive i last minute – czy warto?

Szukając specjalnych, niedrogich ofert, nie trzeba wcale rezygnować z bardzo dobrego zakwaterowania i pełnej obsługi. W Bułgarii wakacje all inclusive tanio i wygodnie zapewnia wiele biur podróży. Do Bułgarii można polecieć z takich miast jak Warszawa, Katowice czy Łódź. Wybrany resort wypoczynkowy powinien cieszyć się dobrymi opiniami. Na tanie wczasy Bułgaria nadaje się idealnie.

Słoneczny Brzeg – kurorty uwielbiane przez turystów

Decydując się na Bułgarię all inclusive, warto pomyśleć o jednym z popularnych kurortów wypoczynkowych. Nie trzeba wówczas podróżować po kraju – wszystkie atrakcje są na miejscu. Tanie wczasy w Bułgarii organizowane przez biura podróży często odbywają się właśnie w jednym z nadmorskich kurortów. Do najbardziej znanych zaliczają się Złote Piaski i Słoneczny Brzeg.

Decydując się na wybrzeże Morza Czarnego, da się spędzić wakacje w Bułgarii w niezwykle przyjemny sposób. To dobry pomysł na wakacje z dziećmi lub drugą połówką. Warto wcześniej sprawdzić, jakie atrakcje Bułgaria oferuje dla dzieci i dorosłych.

Hotel all inclusive w Bułgarii – na co można liczyć?

W dobrym hotelu można liczyć na kompleksową i pełną obsługę. W cenie powinno być także wyżywienie.  Obecnie loty do Bułgarii są bardzo tanie. Odległość między lotniskiem a hotelem to coś, co warto wziąć pod uwagę, planując wczasy i wakacje. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy wczasy all inclusive oferują wszystko to, co chcemy mieć na miejscu.

Wybrawszy hotel nad morzem, nie trzeba ograniczać się jedynie do wypoczynku na plaży, chociaż będzie on na pewno bardzo przyjemny. Nawet najtańsze oferty pozwalają na zwiedzanie Bułgarii. W tym kraju znajduje się wiele ciekawych zabytków architektonicznych i historycznych, które potrafią zrobić wrażenie. Miłośnicy relaksu na pewno docenią piaszczyste plaże, na których przy dobrej pogodzie można spędzać praktycznie cały wolny czas.