Wczasy rehabilitacyjne nad morzem organizowane są przez cały rok. Chętnych osób, które dzięki temu chcą podratować swoje zdrowie, nie brakuje. Gdzie można zapisać się na turnus rehabilitacyjny, który połączyć będzie można z wypoczynkiem w pięknym miejscu?

Kołobrzeg, Łeba, Świnoujście, Ustka, Sarbinowo – to popularne miejscowości znajdujące się nad Bałtykiem. Tam m.in. organizowane są wczasy rehabilitacyjne nad morzem, których część może zostać sfinansowana przez NFZ. Pobyt leczniczy to dobra opcja dla tych wszystkich osób, które czują, że ich zdrowie pozostawia wiele do życzenia.

Turnus rehabilitacyjny w Łebie

Zespół Wypoczynkowy Zdrowotel Mazowsze zaprasza do Łeby. Przyznać trzeba, że jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości znajdująca się nad Bałtykiem. Turnusy rehabilitacyjne nad morzem organizowane są tam regularnie. Kuracjusze mogą liczyć na nocleg w pokojach 2-, 3-osobowych i typu studio. Każde z tych miejsc posiada prywatną łazienkę oraz inne, liczne udogodnienia, które sprawią, że rehabilitacja stanie się czymś bardzo przyjemnym. Nie zabrakło osób, które w 2023 roku przyjeżdżały do tego miejsca. Warto wcześniej sprawdzić, kiedy będzie można zapisać się na pobyt, aby w sanatorium nie zabrakło dla chętnych osób miejsca. Oferowane zabiegi lecznicze i zdrowotne nad morzem, w tym ośrodku, to m.in. inhalacja, krioterapia, hydroterapia, masaż klasyczny, ultradźwięki, muzykoterapia.

Wczasy rehabilitacyjne nad morzem – wypoczynek i atrakcje w morskim klimacie

Morski klimat skłaniać będzie do licznych spacerów i zwiedzania tutejszych zabytków oraz atrakcji. Tych w Łebie nie brakuje. Słowiński Park Narodowy to miejsce, gdzie można znaleźć najsłynniejsze ruchome wydmy, jakie zostały wpisane na listę UNESCO. „Wędrujące” piaski każdego dnia dają wszystkim osobom niesamowity pokaz. Spacer sosnowym lasem lub przejazd specjalnymi pojazdami to doskonała okazja do tego, aby cieszyć się bliskością natury. Oprócz tego warto zobaczyć tutejszy port morski, latarnię morską Stilo, muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, muzeum Bursztynu oraz muzeum Wyrzutni Rakietowych.

Wczasy rehabilitacyjne nad morzem – ośrodek Jantar

Centrum Zdrowia i Wypoczynku „Jantar” znajduje się w Darłowie. Na zdjęciach widać basen, który czynny jest w okresie wiosna-lato, kiedy to na dworze można cieszyć się piękną pogodą. Jest to ośrodek uzdrowiskowy, gdzie mogą przyjechać wszyscy. Takie ośrodki rehabilitacyjne nad morzem przyciągają również rodziny z dziećmi. W bliskiej odległości od placówki znajduje się plaża. Warto wybrać to miejsce ze względu na turnusy z programem usprawniająco-rekreacyjnym oraz rekreacyjno-sportowym. Jednak każda osoba może liczyć tutaj na indywidualne podejście. Tylko dzięki temu można być pewnym tego, że pobyt w ośrodku wczasowym będzie w stanie przynieść oczekiwany efekt. Co jest ważne, Jantar przystosowany jest do przyjęcia osób niepełnosprawnych. Jest to idealne miejsce, gdzie można znaleźć pokoje dla 2 lub 3 osób, gdzie oprócz łazienki, znaleźć można nawet własną lodówkę i inne udogodnienia. Nie można zapomnieć o tym, że blisko znajduje się Darłówko, jakie w trakcie pobytu tutaj, należy odwiedzić.

Pobyty lecznicze i zdrowotne w Ustce – turnus rehabilitacyjny 7-dniowy lub 14-dniowy

Wczasy rehabilitacyjne nad morzem oferuje niezwykłe uzdrowisko Perła, które znajduje się w niesamowitym miejscu. Ośrodek położony jest obszarze ponad 2 hektarach wydmowego lasu. Co ciekawe, wystarczy przejść ok. 200 m, aby móc znaleźć się na plaży. Jak więc widać, główną atrakcje ma się tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. W lesie można spacerować pięknie przygotowanymi alejkami. Osoby, które chcą skorzystać w trakcie pobytu z rowerów, również będą miały doskonałą okazję do tego. Pod ręką znajduje się nadmorska promenada, gdzie można jeździć. Nie brakuje tutaj także specjalnych ścieżek specjalnie przygotowanych dla rowerzystów. Planując turnus rehabilitacyjny 14-dniowy zyskuje się dostęp nie tylko do piaszczystej plaży, ale także dla pokoi oraz apartamentów, jakie dedykowane są dla 1 lub 2 osób. Jest to kolejny ośrodek, który chętnie oferuje pobyty 7 i 14-dniowe osobom, jakie zmagają się z niepełnosprawnościami.

Lista ośrodków, gdzie znaleźć można centrum rehabilitacji, udostępniana jest m.in. na stronie NFZ. Można jednak poszukać samodzielnie miejsc, gdzie można zaplanować wczasy rehabilitacyjne nad morzem z dofinansowaniem PFRON. Ustronie Morskie, Międzywodzie, Krynica Morska i wiele innych miejscowości oferują pobyty seniorom oraz innym, którzy chcą podleczyć swoje zdrowie w dobrych warunkach.