Dokąd jechać na zimowy urlop lub gdzie na wczas w styczniu? Na pewno przy wyborze należy wziąć pod uwagę odpowiednią temperaturę oraz kierunek wyjazdu. Idealnie jest mieć na względzie to, by było tam dostatecznie ciepło na plażowanie i zwiedzanie.

Jechać na wakacje w styczniu można tak naprawdę wszędzie. Wakacje zimą to propozycja dla tych, którym niestraszne są niskie temperatury. Dokąd jechać na zimowy urlop lub gdzie na wczasy w styczniu? Popularnością cieszą się Wyspy Zielonego Przylądka oraz Tajlandia. Sprawdź dlaczego.

Gdzie na wczasy w styczniu? Zimowy kierunek, czy ciepłe kraje?

Miejscem na styczniowy wypoczynek niekoniecznie zostanie polska plaża. Jest to związane z niską temperaturą. Urlop w styczniu można planować tam, gdzie temperatura powietrza będzie odpowiednia na tyle, by bez obaw móc wyjść na zewnątrz i coś zwiedzać lub spędzać czas na śniegu.

Ciepło w styczniu bez wątpienia jest w hotelu. Urlop może odbywać się w spa, gdzie temperatura wody z całą pewnością jest odpowiednia. Na wczasy można wybrać się także na Dominikanę, gdzie w tym miesiącu turystom bez wątpienia nie będzie chłodno.

Warto odpowiednio wcześnie zastanowić się nad tym:

 • gdzie będzie możliwość uprawiania sportów wodnych,
 • w jakim miejscu są piaszczyste plaże,
 • gdzie będą idealne warunki do spędzenia styczniowego urlopu.

Odpowiednio wcześnie warto odwiedzić biuro podróży, w którym nie zabraknie idealnego miejsca na wypoczynek. Warto zobaczyć, jakie propozycje konkretnie znajdują się w danej ofercie.

Gdzie na wczasy w styczniu – kierunek podróży, w którym jest ciepło w styczniu

Do tego grona, niestety, nie zalicza się Polska. Chcąc skorzystać z wysokich temperatur, nie można więc zaplanować urlopu w naszym kraju. Doskonałym pomysłem jest wybór ciepłych krajów, które zapierają dech w piersiach również w sezonie zimowym. Na własne oczy można zobaczyć:

 • zagraniczne miejsca warte odwiedzenia,
 • piękne plaże, na których można opalać się także w styczniu,
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie dla osób, które zdecydują się na zagraniczny styczeń.

Nie ma się nad czym zastanawiać w momencie, gdy planuje się urlop w zimie. Styczniowe wakacje nie muszą być spędzone w zimnie. Już nie trzeba zastanawiać się nad tym dokąd jechać na zimowy urlop oraz wakacje w styczniu.

Dokąd jechać na zimowy urlop oraz wakacje w styczniu?

Planując wakacje należy mieć na uwadze to, że najlepiej jest wyjechać w styczniu za granicę. W ciepłych krajach można mieć pewność związaną z tym, że można mieć na względzie Wyspy Kanaryjskie w styczniu i lutym ze względu na wysoką temperaturę, jaka tam panuje.

Możliwe do zrealizowania są także wakacje all inclusive. Przed wyborem kierunku podróży warto sprawdzić, dokąd warto pojechać na wakacje i gdzie jest najcieplej w styczniu. Zimowe wakacje nie muszą być spędzane w Polsce.

Lepiej jest:

 • wybrać egzotyczny kierunek na wczasy w styczniu,
 • poszukać kraju, w którym jest wyjątkowo ciepło,
 • spędzić słoneczne wakacje poza granicami naszego kraju.

Idealnie jest także wylegiwać się na plaży bez obawy o pogorszenie stanu swojego zdrowia.

Urlop w styczniu w ciepłych krajach — Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wyspach Zielonego Przylądka, Tajlandii

Warto wybrać miejsce, w którym średnia temperatura wynosi ponad 20 stopni Celsjusza oraz można znaleźć turystyczny park narodowy do spędzenia w nim przyjemnego czasu. Miejsca na wakacje, które można mieć na względzie to także te wspomniane wyżej.

Biura podróży w swojej ofercie mają jeszcze inne państwa, w przypadku których:

 • można zwiedzać i odpoczywać,
 • istnieje możliwość skorzystania z oferty last minute,
 • można wybrać opcję all inclusive.

Planując wakacje w styczniu i urlop zimą nie można zapominać o tym, że Dominikana w tym okresie również prezentuje się fenomenalnie. Warto jechać na wakacje tam, gdzie można cieszyć się dostatecznie wysoką temperaturą. Dokąd jechać na zimowy urlop oraz wakacje w styczniu? Tam, gdzie nie jest chłodno.

Jak zaplanować wakacje w środku zimy?

Nie zaszkodzi mieć na względzie tego, że w styczniu pogoda jest zmienna. Udane wakacje w Kenii również będą zaliczały się do tych, które utkwią w pamięci konkretnego podróżnika na kolejne lata. Nie brakuje możliwości spędzenia wakacji na Zanzibarze, czy zobaczenia raf koralowych. Wszystko zależne jest od tego, jakim budżetem dysponuje dana osoba oraz, czy jest chętna na to, by w styczniu w Tajlandii spędzić swój wolny czas.

Dokąd jechać na zimowy urlop oraz wakacje w styczniu? Wszędzie tam, gdzie jest dostatecznie ciepło i dodatkowo można zrealizować jedno ze swoich podróżniczych marzeń dotarcia do nowego kraju.